4 שיטות מעולות שיעזרו לכן להצמיח שיער מחדש באופן טבעי!

4 שיטות מעולות שיעזרו לכן להצמיח שיער מחדש

אז גילית שהשיער שלך דליל הרבה יותר מאי-פעם ונמאס לך מהמראה הזה והחלטת לטפל בעניין. מחפשת פתרון טבעי לנשירת שיער?

נהדר שקיבלת את ההחלטה הזו, אבל לא כל פעם שאנו מקבלות החלטות, אנחנו גם מוצאות את הדרך איך לטפל בהחלטה. אבל קודם כל חשוב לנו לקבל החלטה. אז הנה. קיבלת החלטה לחפש טיפול לצמיחת שיער וטיפול בשיער הדליל, ואולי אפילו בהתקרחות, ואת רוצה להצמיח שיער חדש. מעולה – רק איך עושים את זה? בשביל זה אני כאן!

אספתי עבורך 5 שיטות מעולות של פתרונות טבעיים לנשירת שיער. את רק צריכה לבחור אחת או 2 מהשיטות ולהתמיד איתה. אם לא תתמידי לפחות 8 שבועות עם הבחירה שלך – לא תצליחי להצמיח שיער חדש.

הדרכים הן טבעיות, והוכיחו את עצמן במקרים רבים כ"משחזרי שיער".

ותזכרי – שיער צומח לאט. בין ס"מ אחד ל1.5 ס"מ בחודש – גם אם נדמה לך אחרת. אז כמו בכל דבר אחר בחיים שאת ממש רוצה שיצליח – גם פה את חייבת להתמיד ולתת לזה את תשומת הלב שזה מצריך.

לפני שארחיב על כל הפתרונות הטבעיים לנשירת שיער:

אם כבר התחלת לקחת תוספי תזונה להצמחת שיער, כדורים להצמחת שיער או תרופה כלשהי ללא מרשם להצמחת שיער חדש – אני אמליץ לשקול זאת שוב, אלא אם (ורק במקרה הזה) התוסף או התרופה הם טבעיים לחלוטין ואינם מכילים כימיקלים. ולמה?

כולנו יודעות שמוצרים המכילים כימיקלים בהחלט עשויים לעזור למנוע נשירת שיער ולהצמיח שיער חדש ואף לעשות זאת באופן די מהיר.

פתרון טבעי לנשירת שיער
פתרון טבעי לנשירת שיער

מה הבעיה? מוצרים המכילים כימיקליים עוזרים בהצמחת שיער חדש לתקופה קצרה בלבד ולא מצליחים לשמר את השיערה לאורך זמן ולהזין אותה במה שהיא צריכה. ולכן, ברגע שתפסיקי את ליטול את הכימיקלים שהשיערה כבר התרגלה אליהם – מהר מאוד היא תנשור. כי היא לא מקבלת יותר את החוזק שהיא צריכה מהכימיקל.

זה כמו לשים פלסטר על פצע פתוח. זה מסתיר את הדם שיורד. אבל לא מחטא ולא מטפל בפצע ולכן אנו ממליצים על פתרון טבעי לנשירת שיער.

יאללה, בואי נתחיל.

1. הצמחת שיער עם דרמה רולר (מזותרפיה)

פתרון טבעי לנשירת שיער מסוג מזותרפיה (דיקור העור) מבוסס על מחטים זעירות המוחדרות לעור כדי לפצוע אותו בצורה מבוקרת. החתכים הקטנטנים האלה שבקושי אפשר להרגיש אותם, מפעילים את מנגנון הריפוי הטבעי של הגוף. הוא מגרה את העור וממריץ היווצרות של תאים חדשים שמאיצים את התחדשותו. תהליך זה גורם לייצור מוגבר של אלסטין וקולגן בקרקפת, משפר את זרימת הדם לאזור ומשפר את גמישות העור. כל זה חיוני לצמיחה תקינה של שיערות חדשות .

למעשה, ההשפעה החיובית של המזותרפיה על צמיחת השיער, נבדקה על ידינו ונוכחנו לדעת ששילוב של ספריי תמציות הצמחים שלנו עם הדרמה-רולר הגביר באופן משמעותי את צמיחת השיער בהשוואה לשימוש בספריי בלבד.

כאשר ביצענו את הניסוי, השתמשנו בספריי בלבד והוא הצליח להצמיח 21 שיערות חדשות בתקופת זמן של 5 שבועות בשימוש של פעמיים בשבוע בספריי.

לעומת זאת, כאשר שילבנו את הספריי ביחד עם הדרמה רולר שלנו – רשמנו זינוק גבוה של 103 שיערות באותו טווח זמן לאותו סוג שיער. הישג מרשים!

השימוש בדרמה רולר זו אחת הדרכים היעילות ביותר להגברת זרימת הדם, לטיפול בפיברוזיס והסתיידות, ולעודד צמיחה של שיער חדש.

חשוב לשים לב לכמה דגשים חשובים בנוגע לעריכת הטיפול: תקפידו לנקות ולחטא את גלגלת הדיקור לפני ואחרי כל שימוש, וכדי להפחית את הסיכון לזיהום בקרקפת, תוודאו שמחטי הדיקור תמיד נקיות ומבריקות.

אני ממליצה לנקות את מכשיר הדיקור שלכן במים רותחים, ולאחר מכן להשתמש באלכוהול לחיטוי. מעבר לזה, אני מציעה להשתמש במחטים בגודל של לא יותר מ1.8 מ"מ.

אציין בנוסף שאיני ממליצה לעשות את הטיפול עם הרולר יותר מפעמיים בשבוע. לאחר דיקור עור הקרקפת – אנו חייבות לתת לעור שלנו להחלים באופן תקין ומלא בין טיפול לטיפול. אין הגבלה על כמות הדיקורים או אורך הזמן שבו הם נעשים.

2. אוהבת לעשות מסאז'ים? גם אנחנו! קבלי שיטה להצמחת שיער באמצעות עיסויים לגירוי הקרקפת

כדי שהשיער שלנו יצמח – הוא חייב זרימת דם תקינה וחופשית באיזור הקרקפת. הדם מכיל חמצן וחומרים שמזינים את שורש השיערה. בלי החמצן וחומרים אלה שהדם מספק לשורש השיערה – השורש יתנוון וימות מהר מאוד.

זרימת דם טובה מספקת לזקיקי השיער את כל רכיבי ההזנה, החמצן והמינרלים הנדרשים להתפתחותם וצמיחתם התקינה. כשהם מקבלים את כל המזון והאוויר הנדרש להם, הם ישגשגו וימלאו את ראשכם בשיער בריא ושופע.

אז איך את יכולה "פתאום" להגביר את זרימת הדם לקרקפת?

זה ממש קל, ואפילו מהנה במיוחד!

פתרון טבעי לנשירת שיער הוא עיסוי הקרקפת על ידי קצות האצבעות (את בזוגיות? אז שהצד השני יפנק אותך!) ותרגילים להפעלת השרירים באזור ישיגו לך את המטרה הזו.

עיסוי הקרקפת

עסי את עור הקרקפת בתנועות מעגליות עם האצבעות: תתחילי מצדי הראש (מעל האוזניים), תתקדמי לחלק הקדמי של הקרקפת, ותסיימי בחלק האחורי.

את תרגישי שחרור והרפיה של הקרקפת בזמן העיסוי ועם הזמן, את תשתפרי בזה ותביני איך לעשות את העיסוי היעיל והמפנק ביותר עבור עצמך.

לא רק שזה משפר את זרימת הדם לקרקפת, אלא גם עוזר להוריד את הסטרס והלחץ הנפשי שרק מחמיר את בעיות השיער שלך.

תרגילים לקרקפת

עוד פתרונות טבעיים לנשירת שיער? דרך נוספת להגביר את זרימת הדם לקרקפת היא ביצוע תרגילים מיוחדים להפעלת שרירי הפנים. באמצעות מתיחה וכיווץ של העור, ניתן להרגיע ולהרפות שרירים מתוחים באזור המצח שלכם.

אם את מבלה המון שעות מול המחשב, ייתכן שהצטברו אצלך לחצים, מתח ועייפות במצח ומסביב לעיניים. חשוב לשחרר את השרירים האלה באופן יומיומי ולשחרר את הקרקפת ולעזור לזרימת הדם אליה.

אלו שני תרגילים בסיסיים ויעילים ביותר שיתמודדו עם המטלה הזאת על הצד הטוב ביותר:

  1. להרים את הגבות גבוה ככל האפשר.
  2. לכווץ את הגבות.

הפעולות הפשוטות האלה משמשות פתרונות טבעיים לנשירת שיער ויעזרו לשחרר את השרירים בקדמת הראש, איפה שבדרך כלל מתרחשת נסיגת השיער.

כנראה שזאת לא מקריות שהאזורים שעליהם מופעל רוב הלחץ המכני על הקרקפת הם גם אלה שנוטים להקריח. אבל האם יש דרכים עוצמתיות ויעילות יותר לגירוי הקרקפת שיפחיתו את הלחץ והמתח שהצטברו באזור? כמובן!

מוצרי עיסוי:

מכירה את המכשיר בצורת כף יד שמופעל על רטט?

זהו אביזר מעולה לעסות את הקרקפת ולא רק הוא. כל אביזר שמיועד לעיסוי הקרקפת יכול לעזור.

3. שיפור צמיחת השיער מבפנים!

אני לא צריכה לספר לך על זה, אבל בראש סדרי העדיפויות של רובנו, אנו מעדיפות תמיד לשפר את מצב בריאות הלב, לחץ הדם, לשפר את עצמנו בלימודים ועשייה על ידי הפעלת המוח וכהנה.

זה מעולה, אך מזיז את שיפור מצב השיער שלנו למקום שלישי או רביעי במקרה הטוב.

ולכן, הגוף שלנו תמיד יעדיף להזניח את בריאות השיער כשהוא מקבל וויטמינים או מינרלים ולהציב אותם במקום אחר בגוף שלנו. זה הכל עניין של סדרי עדיפויות.

ולכן, חשוב לאכול תזונה מאוזנת ובריאה, כדי לא להגיע למצב שבו הגוף צריך להקצות משאבים כדי להגן על הלב, הכבד והכליות מכל הג'אנק פוד, מה שיגרום לו לשים את בריאות השיער בעדיפות נמוכה מאוד.

כל הסוד הוא לספק לגופכם את כל המינרלים, האנזימים, החיידקים הבריאים ורכיבי ההזנה שהוא זקוק לו כדי לשמור על קרקפת בריאה. אם גופכם יקבל אותם בשפע, הוא יוכל להקציב חלק מהם לצמיחת השיער (ולתפקודים לא הכרחיים נוספים).

רכיבים תזונתיים ומינרלים

כל זקיקי השיער שלך מיוצרים מקרטין: חלבון המורכב מרכיבים תזונתיים ומינרלים קטנים. לכן, זה הגיוני שכל רכיב תזונתי שממנו החלבון הזה עשוי, יהיה חשוב במיוחד לצמיחה תקינה של השיער.

אז אילו ויטמינים ורכיבים תזונתיים חשוב לצרוך בשביל לשמור על שיער בריא?

ניאצין (ויטמין 3B)

זה אחד הוויטמינים הכי מפורסמים בכל מה שנוגע לבריאות השיער, והתרומה העיקרית שלו היא תמיכה בהמרצה של זרימת הדם לקרקפת, וכתוצאה מכך גם הצמחת שיער.

כשאספקת הדם לזקיקים נחלשת, זה יכול לגרום לשיער פגום ושברירי. זה קורה בגלל שחמצן ורכיבי הזנה אחרים לא מגיעים אל הזקיקים. יתרון נוסף של הניאצין הוא הסגולות האנטי-דלקתיות שלו, והיכולת שלו להגביר את ייצור הקרטין .

ביוטין (ויטמין B7)

רכיב נפוץ שמככב במולטי ויטמינים רבים, כולל אלה שמיועדים לשמירה על בריאות השיער, העור, והציפורניים. ביוטין הוא אחד מהוויטמינים החשובים ביותר שצריך להוסיף לתפריט התזונתי שלך. התפקיד העיקרי שלו בגוף הוא ייצור של חלבונים, כלומר: הפיכת חומצות שומן לחלבונים שהגוף יוכל להשתמש בהם .ומה הוא אחד מהחלבונים האלה? קרטין! אבן הבניין של השיער.

ביוטין מופק באופן טבעי בגוף בריא, אבל תוכלו למצוא אותו גם בסוגי המזון הבאים: כבד בקר, ביצה שלמה, דג סלמון, זרעי חמנייה, בטטה ושקדים.

כמובן, שתוכלו להשתמש בתוסף ביוטין או מולטי ויטמין שיש בו ביוטין. עם זאת, חשוב לדעת שמידת היעילות וכושר ספיגת הביוטין ממקורות מלאכותיים, הוא נושא שנוי במחלוקת.

פתרונות טבעיים לנשירת שיער

סלניום ואבץ

עוד פתרונות טבעיים לנשירת שיער? בבקשה! בתור נוגדי חמצון, לרכיבים האלה יש תפקיד מכריע במאבק נגד הרדיקלים החופשיים. הם עוזרים להגן על העור (ועל איברים אחרים, כולל השיער) מהזדקנות מוקדמת ונזקים אחרים.

אבץ וסלניום גם יכולים לעזור בתהליך ההתקרנות (שקיעת קרטין בתאי הגוף). הם עובדים באופן דומה לביוטין, מהבחינה שגם הם לוקחים חלק בייצור של הקרטין.

אבל אל תגזימי עם צריכה של אבץ! רמות גבוהות שלו יכולות לגרום להשפעה הפוכה ולעכב את צמיחת השיער. לכן, חשוב להיזהר, ובדרך כלל עדיף לצרוך את הכמויות המומלצות של אבץ וסלניום מהאוכל שאת אוכלת מאשר מתוספי תזונה.

תוכלו למצוא אותם במזונות הבאים : בשר אדום, שקדים, זרעי דלעת, נבטי חיטה, חלמוני ביצה ומוצרי סויה

ויטמין E

כשמדברים על הצמחת שיער, אי אפשר שלא להזכיר את הוויטמין הזה, ויש לזה סיבה מצוינת: הוא מגן על איברים חשובים, בין היתר גם על זקיקי השיער.

אחד מנוגדי החמצון העוצמתיים ביותר שקיימים בטבע הוא ויטמין E, וליתר דיוק, טוקוטריאנולים.

התועלת שלהם לצמיחת השיער הוכחה מדעית, ומחקר שבחן את העניין הראה עליה של 34.5% בספירת השיער. ניתן לקחת תוספי תזונה המכילים ויטמין E, אבל הוא נספג בצורה טובה יותר כשמקבלים אותו ממזון רגיל.

אנזימים

האנזימים שמגיעים ממזון נע (או מותסס) משפרים את ספיגת הויטמינים והמינרלים שנכנסים לגופנו ומקלים על פעולת העיכול. זה ידוע גם בשם: "זמינות ביולוגית", שמתארת את היכולת של הגוף להשתמש במינרלים .

חיידקים

גם בקטריות יכולות להשפיע על הקצב ועל האיכות של הצמחת שיער. עד כמה שזה לא תמיד נעים לחשוב על זה, אי אפשר לברוח מהעובדה שגופנו מלא בחיידקים שונים: חלקם "טובים" וחלקם "רעים"  יש סוגי מזון שמחזקים את אוכלוסיית החיידקים הטובים, וקיימים מאכלים שמחסלים את החיידקים הטובים ומזינים את הבקטריות הרעות.

ריכוז גבוהה של חיידקים "רעים" בגוף, יפריע לו לספוג ולעבד בצורה טובה את המינרלים והרכיבים התזונתיים החשובים מהמזון שאתם צורכים: במקום לאפשר לגופכם לקלוט את כל מה שדרוש לו ולהכניס את החומרים החיוניים האלה למחזור הדם, החיידקים הרעים מחסלים את המזון הזה בעצמם ומשחררים במקומו פסולת רעילה.

זה מביא למצב שבו על פניו זה נראה שאתם אוכלים יחסית בריא, אבל בפועל מתחת לפני השטח אתם מחזקים את החיידקים "הרעים" וכתוצאה מכך גם את נשירת השיער שלך.

זה הסבר דיי פשטני, אבל מה שחשוב לדעת הוא שרמות תקינות של חיידקי המעיים שלך יכולים לעודד צמיחה מחודשת של שיער, ועודף של בקטריות מסוכנות יכול לפעול בצורה ההפוכה ולהחליש את הצמיחה.

אם עברת טיפול אנטיביוטי או שאת אוהבת מזון מעובד ותעשייתי שמלא בחומרים משמרים, יש סיכוי טוב שאם תשפרי את איכות התזונה שלך, תוכלי גם לשפר את צמיחת השיער שלך ולמנוע בעיות בסביבת החיידקים שבגופכם. בואי נבחן את אחת מהדרכים הטובות ביותר לשמור על תפריט תזונתי נכון ויעיל לצמיחת שיער טובה.

בלנדרים

שייקים טריים מירקות ופירות הם אחד מהאמצעים הטובים ביותר לשדרג את הערך התזונתי של התפריט שלך.

הבשורה הטובה היא שהבריאות לא באה על חשבון הטעם: תוכלו לשמור על תזונה מאוזנת ומזינה בקלות באמצעות שייקים שאפשר להכין תוך כמה דקות בלבד.

במקום לבזבז שעות ארוכות על לעיסה אינסופית של אינספור פירות וירקות, פשוט תכניסו אותם באופן מרוכז למערבל המזון יחד עם מים, תפעילו את המכשיר וצאו לדרך. זה יעזור לספק לגופך את הכמות היומיות המומלצת של כל הרכיבים התזונתיים שהוא צריך.

במקום לאכול כל פרי וירק בנפרד, אפשר לשלב ביניהם וליצור טעמים חדשים. אפשר אפילו לשלב בין ירקות ופירות – את לא חייבת לעשות שייק רק מירקות או רק מפירות.

4. ראש מחוץ למיטה!

אוהבת לשכב במיטה? מעולה, אז תוך כדי שאת נחה, תשכבי על הגב והניחי את ראשך מחוץ למיטה, כאשר כל השיער נשפך כלפי הרצפה. תמונה בהמשך.

בתכל'ס, גם עמידת ידיים תעשה את העבודה ואפילו מהר יותר, כי כל העניין נמצא בעצם בשאלה – לאן זורם הדם?, ואני לא יודעת מה איתך, אבל עמידת ידיים אצלי לא אורכת יותר מ5 שניות..

כמו שכבר אמרנו מקודם, זקיקי השיער מקבלים את כל המזון והחמצן שהם צריכים דרך מחזור הדם, לכן כל חסימה, פגיעה או מגבלה בזרימת הדם הטבעית תפגע בבריאות השיער. ומצד שני, שכמה שיותר דם יגיע לקרקפת, ככה זה יועיל יותר לצמיחת שיער חזקה.

עם זאת, הקרקפת היא הנקודה העליונה של גופנו, ולכן המסע של הדם כלפי מעלה לאזור העליון של הגוף יכולה להיות משימה קשה, אז למה שלא ננצל לטובתנו את כוח המשיכה, ונעניק לקרקפת שלנו זרימת דם מוגברת?

כדי לעלות עוד יותר את כמות הדם המגיעה לקרקפת ולהעניק זריקת מרץ אדירה לצמיחת השיער, תנסו לעסות את הקרקפת או לבצע תרגילים לקרקפת בזמן שאתם עומדים או נתלים במהופך.

זהו, מקווה שהשיטות הללו יעזרו גם לך לחזק את שורשי השיער ולהצמיח שיער חדש.

בהצלחה 😊

 

אני מקווה שמצאת פה טיפים עם פתרונות טבעיים לנשירת שיער, שיעזרו לך למנוע את נשירת השיער שלך באופן מהיר ויעיל.

*המייל שקראת אינו בעל מטרה מכירתית מכל סוג שהוא. אנחנו מפיצים את המידע מתוך רצון ואהבה לעזור למי שצריכה את זה.. נשמח אם תצטרפי לקבוצת הפייסבוק הסגורה שלנו שמדברת על פתרונות לנשירת שיער, המקורות לנשירה ואיך ניתן לטפל בזה, זו קבוצה סגורה שמלבד החברות שנמצאות בה ומטרתן היא לעזור אחת לשנייה – אף אחד מחוץ לקבוצה לא יכול לראות את הפוסטים. נשירת שיער בלבד. נשים בלבד.

לחצי על הקישור כאן והצטרפי 😊. ברוכה הבאה.

גולשים שקראו את מאמר זה התעניינו גם על: תכשיר טבעי לצמיחת שיער

 https://fa-gen.com/product/fa-gen-capsules/